Reprezentantkom naszego kraju, w tym skoczkiniom związanym z naszą szkołą, udało się sprawić niespodziankę w konkursie drużynowym Pucharu Świata.

Podopieczne trenera Łukasza Kruczka w składzie: Anna Twardosz (82m, 81m), Joanna Szwab (70.5m, 75.5m), Kinga Rajda (80m, 79m) i Kamila Karpiel (83.5m, 82m) w miniony weekend pokazały się z dobrej strony i awansowały do serii finałowej w zawodach rozgrywanych w Ljubnie. Łącznie Polki zdobyły 864,6 pkt. Na podium znalazły się reprezentantki Słowenii, Norwegii i Niemiec.

Warto dodać, że w zawodach indywidualnych, które odbyły się dzień później Kinga Rajda awansowała do drugiej serii konkursu i zajęła 30. miejsce, dzięki czemu zdobyła punkt do kwalifikacji generalnej Pucharu Świata.