W ubiegłym roku nasza szkoła nawiązała współpracę partnerską z podobnego rodzaju placówką w Człuchowie. Jej pokłosiem są wzajemne wizyty uczniów.

 

Latem liczna grupa podopiecznych Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach gościła w Człuchowie, wykorzystując tamtejsze znakomite obiekty dla potrzeb treningowych. Nieco inny charakter miała re-wizyta uczniów z północy Polski, którzy w około 30-osobowym gronie wykorzystali okres zimowych ferii, by przyjechać na kilka dni w Beskidy.

Każdego dnia pobytu w naszym regionie uczniowie SMS-u w Człuchowie spędzali czas na stokach narciarskich w Szczyrku, zjeżdżając z nich pod okiem profesjonalnych instruktorów. Odwiedzili również skocznię im. Adama Małysza w Wiśle oraz galerię znakomitego skoczka. Udali się ponadto na siatkarski mecz w Bielsku-Białej, by kibicować mistrzyniom Polski, zawodniczkom Chemika Police. Bazą pobytową naszych gości było szkolne schronisko Hondrasik.

– Szczyrk i okolice bardzo się im spodobały. Wyjechali zadowoleni i niewątpliwie wrócą do nas –mówi Jarosław Konior, dyrektor SMS Sportów Zimowych, który podkreśla owocną współpracę z partnerską szkołą. – W lipcu tego roku niemal wszyscy nasi uczniowie w różnych turnusach pojadą do Człuchowa, by tam przygotowywać się do kolejnego sezonu – zapowiada dyrektor.