Biegacze SMS Szczyrk potwierdzili wysoką dyspozycję w Zakopanem podczas kolejnej odsłony Pucharu Grupy Azoty.

W kategorii młodziczek najlepiej zaprezentowała się Anna Probosz, która podczas obu dni rywalizacji zdobyła 2. miejsce. Raz na najniższym stopniu „pudła” stanęła Aleksandra Kołodziej, raz też przypadła jej w udziale 4. lokata. Także tuż poza podium oraz na 6. miejscu klasyfikowana była Kamila Idziniak.

Powody do zadowolenia miała juniorka młodsza Laura Legierska – bezapelacyjnie triumfująca w weekendowych zawodach. Na odnotowanie zasługują również 4. pozycja Zofii Dusińskiej oraz 5. Weroniki Mikołajczyk.

W gronie juniorek ze złota i srebra cieszyła się Luiza Motyka, a po brąz sięgała dwukrotnie Gabriela Dawiec. Na 6. miejscu uplasowała się Magdalena Murzyn. Warto dodać, że jedno zwycięstwo osiągnęła Marcelina Wojtyła, a więc absolwentka SMS Szczyrk.

O medalowe zdobycze zadbał także Wojciech Wojtyła, zwyciężający w sobotę i niedzielę w zmaganiach juniorów. Ze szkolnej grupy biegaczy pokazali się ponadto junior Grzegorz Zawada i junior młodszy Artur Bożek – obaj kończący wyścigi na 5. pozycji.