Z udziałem naszych uczniów kontynuowany jest Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej "LOTOS Szukamy Następców Mistrza".

Podczas minionego weekendu miejscem rywalizacji zawodniczek i zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych były skocznie w Szczyrku i trasy biegowe na Kubalonce.

Powodów do radości dostarczył zwłaszcza Kacper Tomasiak, który w zawodach skoczków w kategorii "Chłopiec starszy" triumfował dwukrotnie.

Za szczególnie pozytywne należy uznać ponadto starty Arkadiusza Jojko, który raz wygrał, a raz był 2.

Wśród młodziczek po zwycięstwo sięgnęła Sara Tajner, tuż za nią w klasyfikacji znalazła się Wiktoria Przybyła. Następnego dnia wspomniany duet z SMS Szczyrk wyprzedziła tylko zawodniczka z Czech.

Podium najniższego stopnia zdobyła z kolei w gronie kobiet Katarzyna Harsche, w drugim konkursie w udziale przypadła jej 4. lokata.

Z kolei dwukrotnie 3. miejsce w zestawieniu juniorów wywalczył Szymon Jojko, 4. w jednym z konkursów był Jan Habdas, zaś 5. junior młodszy Wiktor Fickowski.

W niedzielę dobrą formę 3. miejscem potwierdził w kombinacji norweskiej młodzik Grzegorz Mitręga. Na podium stanął również 2. Bartłomiej Klimowski (juniorzy młodsi), który zdystansował m.in. szkolnego kolegę Adama Skupnia (4. pozycja).