W weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, podczas których z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi podopieczni.

W dwóch biegach w kategorii Juniorka Laura Legierska zajęła 2. i 3. miejsce. Jej dwóm koleżankom w tych samych biegach do podium zabrakło naprawdę niewiele, Aleksandra Mikołajczyk zajęła 5. i 4. miejsce, a Weronika Mikołajczyk sięgnęła odpowiednio po 4. i 6. lokatę.

W biegach kategorii Juniorka Młodsza aż czterem zawodniczkom udało się zająć miejsca w pierwszej dziesiątce. W przypadku Aleksandry Kołodziej były to 6. i 5. miejsce, Maria Jakubiec zajęła 7. miejsce, Kamila Idziniak dwukrotnie ukończyła bieg na 8. pozycji, a Emilia Dobija zdobyła 10. i 9. miejsce.

Wśród konkurencji panów wyniki były bardzo podobne. W kategorii Junior Młodszy dwukrotnie 6. miejsce zajął Jan Zawada 6 i 6 miejsce, Gabriel Boś uplasował się na 7. pozycji, a Kamil Kajzar zdobył 8. i 7. lokatę. Dodatkowo w kategorii Junior Artur Brożek również zajął 7. miejsce.

Natomiast prawdziwy worek z medalami rozwiązał się podczas rywalizacji w team sprintach, które odbywały się na dystansie 2x3x1200m:

- w kategorii Juniorka Młodsza Kamila Idziniak zajęła 1. miejsce,

- w kategorii Juniorka AleksandraWeronika Mikołajczyk zajęły 2. miejsce,

- w kategorii Juniorka Młodsza Maria Jakubiec zajęła 2. miejsce,

- w kategorii Junior Młodszy Gabriel Boś zajął 3. miejsce,

- w kategorii Juniorka Młodsza Anna KobieluszAnna Probosz zajęły 4. miejsce,

- w kategorii Juniorka Młodsza Zofia DusińskaEmilia Dobija zajęły 5. miejsce,

- w kategorii Juniorka Młodsza Martyna Legierska Oliwia Sroka zajęły 8. miejsce.

Dodatkowo w tym samym czasie miały miejsce zawody Puchar Grupy Azoty, gdzie startowali nasi Młodzicy i Młodziczki.

Wśród Młodziczek Martyna Michałek zajełą 3. i 7. miejsce, Lena Kliś dwukrotnie uplasowała się na 6. pozycji, a Ania Cieślar ukończyła biegi na 8. i 9. lokacie.

W kategorii Młodzik Dawid Pilch zajął 5. i 8. miejsce.