W Strbskim Plesie w międzynarodowych zawodach wystartowali biegacze związani z naszą szkołą.

Pierwszego dnia Slavic Cup w Strbskim Plesie odbyła się rywalizacja sprinterska. Zwycięstwo odnotowała absolwentka SMS Szczyrk w Buczkowicach Magdalena Kobielusz. Inna z niedawnych uczennic szkoły Marcelina Wojtyła sklasyfikowana została tuż za podium. Na odnotowanie zasługuje wysokie 7. miejsce obecnej licealistki SMS Karoliny Kukuczki. Na 16. miejscu zawody ukończyła uczennica I klasy LO Maria Jakubiec, a 19. była jej szkolna koleżanka Weronika Mikołajczyk.

Bieg stylem klasycznym na dystansie 5 km także przyniósł wygraną Magdaleny Kobielusz. Na najniższym stopniu „pudła” stanęła Karolina Kukuczka, do czołowej „10”, zajmując 8. lokatę, załapała się kolejna podopieczna naszej placówki Laura Legierska. Nieznacznie wyżej, bo jako 5. bieg ukończyła Marcelina Wojtyła. Za wartościowe uznać należy 15. miejsce Julii Demkowskiej, czy 19. Aleksandry Kołodziej, obu uczęszczających do SMS Szczyrk.

Sprint mężczyzn na zakończenie roku to m.in. wysokie lokaty absolwentów – 3. Mateusza Haratyka i 8. Pawła Klisza. Uczniowie obecni – Artur Bożek i Wojciech Wojtyła – zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce.

Na dystansie 10 km Mateusz Haratyk zajął 2. pozycję, a Paweł Klisz 9. Inny z byłych naszych podopiecznych Michał Boreczek uzyskał 16. czas. Na 19. miejscu zameldował się Artur Bożek.