Zasłużeni

Skoki narciarskie:

TOMISŁAW TAJNER

Data urodzenia: 14.05.1983 r.

Miejsce urodzenia: Cieszyn

SMS Szczyrk w latach: 1999-2003

Najważniejsze osiągnięcia:

  • olimpijczyk Salt Lake City 2002 ? 6. miejsce drużyna

  • uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów (Predazzo)

  • uczestnik Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich (Harrachov)

  • uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów (Saalfelden)

  • zdobywał punkty w Pucharach Świata

RAFAŁ ŚLIŻ

Data urodzenia: 11.07.1983 r.

Miejsce urodzenia: Wisła

SMS Szczyrk w latach: 1999-2003

Najważniejsze osiągnięcia:

  • olimpijczyk Turyn 2006

  • uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów (Liberec)

  • uczestnik Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich (Kulm)

  • wygrywał Puchary Kontynentalne oraz zdobywał w nich punkty

STEFAN HULA

Data urodzenia: 29.09.1986 r.

Miejsce urodzenia: Szczyrk

SMS Szczyrk w latach: 2002-2006

Najważniejsze osiągnięcia:

  • olimpijczyk Turyn 2006 ? 5. miejsce drużyna

  • olimpijczyk Vancouver 2010 ? 6. miejsce drużyna

  • uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów (Liberec, Oslo)

  • uczestnik Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich (Kulm, Oberstdorf, Planica)

  • uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów (Schonach, Stryn)

  • podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Stryn wraz z drużyną zdobył srebrny medal

  • zdobywał punkty w Pucharach Świata 

PIOTR ŻYŁA

 Data urodzenia: 16.01.1987 r.

Miejsce urodzenia: Cieszyn

SMS Szczyrk w latach: 2002-2003

Najważniejsze osiągnięcia:

  • uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów (Sapporo, Oslo)

  • uczestnik Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich (Oberstdorf, Vikersund) 

BARTŁOMIEJ KŁUSEK

 Data urodzenia: 15.01.1993 r.

Miejsce urodzenia: Buczkowice

SMS Szczyrk w latach: 2006-2009

Najważniejsze osiągnięcia:

  • uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów (Erzurum)

ALEKSANDER ZNISZCZOŁ

Data urodzenia: 8.03.1994 r.

Miejsce urodzenia: Cieszyn

SMS Szczyrk w latach: 2010-2013

Najważniejsze osiągnięcia:

  • wicemistrz świata juniorów w konkursie indywidualnym Erzurum 2012

  • wicemistrz świata juniorów  w konkursie   drużynowym Liberec 2013

KRZYSZTOF BIEGUN

Data urodzenia: 21.05.1994 r.

Miejsce urodzenia: Gilowice

SMS Szczyrk w latach: 2007-2013

Najważniejsze osiągnięcia:

  • zwycięstwo w Pucharze Świata w Klingenthal
     
  • wicemistrz Polski seniorów 2013

  • wicemistrz świata juniorów w konkursie drużynowym Liberec 2013

  • wielokrotne miejsca na podium Pucharu Kontynentalnego

 

    JAKUB WOLNY

Data urodzenia: 15.05.1995

Miejsce urodzenia: Bielsko Biała

SMS Szczyrk w latach 2011-2014

  • Mistrz Świata Juniorów (Val die Fiemme 2014)
  • drużynowy Mistrz Świata Juniorów (Val die Fiemme 2014)
  • zwycięzca Klasyfikacji Generalnej Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2014/2015
  • zdobywca punktów Pucharu Świata


    PRZEMYSŁAW KANTYKA

Data urodzenia: 15.12.1996

Miejsce urodzenia: Gilowice

SMS Szczyrk w latach 2012-2015

  • kilkukrotny uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów – najlepsze 10m (Ałmaty -Kazachstan)
  • wielokrotne miejsca na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego oraz Pucharu FIS CUP

Kombinacja norweska:

PAWEŁ SŁOWIOK

Data urodzenia: 31.03.1992 r.

Miejsce urodzenia: Wisła

SMS Szczyrk w latach: 2008-2011

Najważniejsze osiągnięcia:

  • zwycięzca EYOF Śląsk 2009 indywidualnie oraz 2. miejsce z drużyną

  • 6. miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów oraz 5. miejsce w drużynie

  • uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów (Oslo)

  • uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów (Zakopane, Strbske Pleso, Hinterzarten, Erzurum)

ADAM CIEŚLAR

Data urodzenia: 18.12.1992 r.

Miejsce urodzenia: Cieszyn

SMS Szczyrk w latach: 2008-2011

Najważniejsze osiągnięcia:

  • 3. miejsce indywidualnie ?EYOF? Śląsk 2009 oraz 2. miejsce w drużynie

  • podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Hinterzarten zajął 7. miejsce indywidualnie oraz 5. miejsce w drużynie

  • uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów (Oslo)

  • uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów (Zakopane, Strbske Pleso, Hinterzarten, Otep??, Erzurum) 

Konkurencje alpejskie:

  KATARZYNA WĄSEK

 


SMS Szczyrk w latach: 2013-2015

Sezon 2014/15:
- 1. miejsce Mistrzostwa Bułgarii Juniorów SLALOM
- 2. miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów SLALOM
- 1. miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów SLALOM GIGANT
- 2. miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów SLALOM GIGANT
- 3. miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów SLALOM GIGANT


Sezon 2015/16:
- miejsca w pierwszej trójce w zawodach FIS w Finlandii, Austrii, we Włoszech, na Słowacji, w Czechach
- 12. miejsce Mistrzostwa Norwegii Juniorów SUPER GIGANT
- 17. miejsce Mistrzostwa Świata Juniorów Sochi SUPER GIGANT
- 13. miejsce Mistrzostwa Świata Juniorów Sochi KOMBINACJA ALPEJSKA
- 1. miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów SLALOMGIGANT
- 1. miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów SLALOM
- 2. miejsce Mistrzostwa Słowenii Juniorów SLALOM GIGANT
- 3. miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów SLALOM GIGANT
- 3. miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów SLALOM GIGANT
- 6. miejsce Mistrzostwa Czech SLALOM GIGANT

 

MACIEJ BYDLIŃSKI

Data urodzenia: 11.03.1988 r.

Miejsce urodzenia: Szczyrk

SMS Szczyrk w latach: 2004-2007

Najważniejsze osiągnięcia:

  • aktualny reprezentant Polski i członek Kadry Szkoleniowej PZN

  • startował wielokrotnie w MŚ Juniorów, EYOF, Pucharze Świata oraz w MŚ Seniorów ? 2009 Val d-Isere (Francja) i 2011 Ga-Pa (Niemcy)

  • multimedalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Seniorów

WOJCIECH ZAGÓRSKI

Data urodzenia: 12.01.1985

SMS Szczyrk w latach: 2000-2004

Najważniejsze osiągnięcia:

  • był szkolony w Kadrze PZN

  • startował wielokrotnie w MŚ Juniorów (2002 ? Włochy, 2003 ? Francja, 2004 ? Słowenia), EYOF ? 2001 Finlandia, Pucharze Świata oraz w MŚ Seniorów ? 2007 Are (Szwecja)

  • wielokrotny medalista OOM i MP Seniorów

MACIEJ WĄDRZYK

Data urodzenia: 3.01.1988

Miejsce urodzenia: Bielsko-Biała

SMS Szczyrk w latach: 2004-2007

Najważniejsze osiągnięcia:

  • był szkolony w Kadrze PZN

  • reprezentował Polskę w EYOF w 2005 roku w Szwajcarii, 2006 r. w MŚ Juniorów w Kanadzie, a w 2007 r. w Słowenii

  • wielokrotnie zajmował pierwsze miejsce na OOM i MP Seniorów

Biegi narciarskie – chłopcy

MACIEJ KRECZMER

Data urodzenia: 4.04.1981

Miejsce urodzenia: Rajcza

SMS Szczyrk w latach: 1999-2003

Najważniejsze osiągnięcia:

  • dwukrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich 2010 Whistler (Kanada) i 2006 Pragelato (Włochy)

  • 5. miejsce w Team Sprincie na Mistrzostwach Świata w Sapporo (Japonia) 2007

  • 7. miejsce w Team Sprincie na Igrzyskach Olimpijskich Pragelato (Włochy) 2006

  • w roku 2000 debiut w Pucharze Świata

 

MACIEJ STARĘGA

Data urodzenia: 31.01.1990

Miejsce urodzenia: Siedlce

SMS Szczyrk w latach: 2006-2009

Najważniejsze osiągnięcia:

  • członek Kadry "A"

  • wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów

  • 14. miejsce Sprint MIstrzostwa Świata U-23 Otepaa (Estonia) 2011

  • zadebiutował w Pucharze Świata w 2010 roku

PAWEŁ KLISZ

Data urodzenia: 4.08.1992

SMS Szczyrk w latach: 2008-2011

Najważniejsze osiągnięcia:

  • członek Kadry ,"A"

  • w sezonie 2011/2012 sześciokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów

  • wywalczył 13. i 17. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów Erzurum (Turcja) 2012

MARCIN RZESZÓTKO

Data urodzenia: 13.09.1990

SMS Szczyrk w latach: 2006-2009

Najważniejsze osiągnięcia:

  • członek Kadry Młodzieżowej

  • wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów

  • reprezentant kraju na Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23

DAWID BRIL

Data urodzenia: 21.06.1994

SMS Szczyrk w latach: 2010-2013

Najważniejsze osiągnięcia:

  • reprezentant kraju na Mistrzostwach Świata Juniorów Liberec 2013

  • członek kadry młodzieżowej

  • 6 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów  w sprincie

  • 3 miejsce na zawodach FIS we Włoszech w sprincie

Biegi narciarskie – dziewczyny

SYLWIA JAŚKOWIEC

Data urodzenia: 1.03.1986

Miejsce urodzenia: Myślenice

SMS Szczyrk w latach: 2002-2005

Najważniejsze osiągnięcia:

  • zawodniczka kadry ?A? PZN, objęta przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014

  • dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Świata U-23, Praz de Lys Sommad (Francja) 2009

  • 6. miejsce w sztafecie 4×5 km na Mistrzostwach Świata Seniorów w Libercu w 2009

  • uczestniczka IO Vancouver 2010

  • miejsca na podium w zawodach FIS

  • wielokrotna medalistka OOM, Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów

KORNELIA MAREK

Data urodzenia: 3.08.1985

Miejsce urodzenia: Marklowice

SMS Szczyrk w latach: 2000-2004

Najważniejsze osiągnięcia:

  • zawodniczka kadry ?A? PZN, objęta przygotowaniami do IO w Soczi 2014

  • 6. miejsce w sztafecie 4×5 km na Mistrzostwach Świata Seniorów w Libercu w 2009

  • 7. miejsce na Mistrzostwach Świata U-23 ? Malles Val Venosta (Włochy) 2008

  • wielokrotna medalistka OOM, Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów

AGNIESZKA SZYMAŃCZAK

Data urodzenia: 11.11.1984

Miejsce urodzenia: Wilkowice

SMS Szczyrk w latach: 1999-2003

Najważniejsze osiągnięcia:

  • zawodniczka kadry ?A? PZN, objęta przygotowaniami do IO w Soczi 2014

  • 8. miejsce w sztafecie 4×5 km na Mistrzostwach Świata Seniorów w Oslo w 2011 r.,

  • 6. miejsce na Uniwersjadzie Zimowej w Erzurum (Turcja) 2011

  • miejsca na podium w zawodach FIS

  • wielokrotna medalistka OOM, Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów

JUSTYNA MORDARSKA

SMS Szczyrk w latach: 2006-2009

Najważniejsze osiągnięcia:

  • członkini kadry Młodzieżowej PZN

  • reprezentantka Polski na zawodach EYOF Jaca 2007, Mistrzostwach Świata Juniorów i U-23 w latach 2009-2012

  • miejsca na podium w zawodach FIS

  • wielokrotna medalistka OOM, Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów

MAGDALENA KOZIELSKA

SMS Szczyrk w latach: 2006-2009

Najważniejsze osiągnięcia:

  • członkini kadry Młodzieżowej PZN

  • reprezentantka Polski na zawodach EYOF Szczyrk 2009, Mistrzostwa Świata Juniorów 2010 i 2011

  • miejsca na podium w zawodach FIS

  • wielokrotna medalistka OOM, Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów

MARZENA MACIULEWICZ

SMS Szczyrk w latach: 2009-2012

Najważniejsze osiągnięcia:

  • członkini kadry Młodzieżowej PZN

  • reprezentantka Polski na zawodach EYOF w Libercu w 2011r. I Mistrzostwach Świata Juniorów w Erzurum w 2012 r.

  • trzykrotna złota medalistka OOM i Mistrzostw Polski Juniorów 2012

  • 1. miejsce w rankingu PZN w kat. juniorka A w 2012 r.

Saneczkarstwo na torach naturalnych

DAMIAN WANICZEK

Data urodzenia: 18.02.1981

Miejsce urodzenia: Szczyrk

SMS Szczyrk w latach: 2000-2004

Najważniejsze osiągnięcia:

  • 1. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w dwójkach w 2002 r.

  • 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w dwójkach w 2003 r.

  • 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w dwójkach w 2004 r.

  • 3. miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów w 2002 r.

KAROLINA WANICZEK

Data urodzenia: 1.11.1983

SMS Szczyrk w latach: 1999-2003

Najważniejsze osiągnięcia:

  • 9. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2002 r.

  • 6. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w 2003 r.

Snowboard

 MARCELINA FRYCZ

SMS Szczyrk w latach: 1999-2003

Najważniejsze osiągnięcia:

  • 3. miejsce Puchar Europy Krynica w 2001 r.

  • 2. miejsce Trofeo Topolino w 2001 r.

  • 2. miejsce Puchar Europy Krynica w 2002 r.

  • 16. miejsce Mistrzostwa Świata Juniorów Finlandia w 2002 r.

 DOROTA ŻYŁA

SMS Szczyrk w latach: 1999-2003

Najważniejsze osiągnięcia:

  • 4. miejsce Puchar Europy Krynica w 2002 r.

 

AGATA CIEŚLAR

SMS Szczyrk w latach: 2000-2004

Najważniejsze osiągnięcia:

  • 6. miejsce Puchar Europy Krynica w 2002 r.

 

PIOTR PINKAS

SMS Szczyrk w latach: 1999-2003

Najważniejsze osiągnięcia:

  • 4. miejsce Puchar Europy Krynica w 2002 r.

Sponsorzy
Partnerzy