W ubiegły weekend 22-24 stycznia w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w biegach narciarskich oraz Puchar Grupy Azoty, w obu zawodach nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony.

Piątkowe Mistrzostwa Polski Seniorów podopieczne SMS Szczyrk mogą zaliczyć do bardzo udanych. W sprincie klasykiem obie drużyny złożone z naszych uczennic zajęły miejsca na podium. Na jego najwyższym stopniu z czasem 25:00.5 stanęły Weronika MikołajczykMagdalena Kobielusz, a na 3. stopniu z czasem 26:18.4 uplasowały się Aleksandra Mikołajczyk wraz z Leną Kliś.

Ponadto, w weekend naszej absolwentce Magdalenie Kobielusz udało się osiągnąć świetny wynik indywidualny w biegu na 5 km techniką dowolną, który pozwolił jej zdobyć brązowy medal MP. Warto również wspomnieć o bardzo dobrym wyniku Laury Lagierksiej, która z niewielką stratą do medalowych miejsc zajęła 4. miejsce.

W ten sam weekend poza Mistrzostwami Polski Seniorów odbywały się również zawody w ramach Pucharu Grupy Azoty, w których nasi uczniowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W swoich kategoriach wiekowych zdobyli następujące miejsca w czołówce:

Ania Cieślar - 8. i 10. miejsce

Wszystkim serdecznie gratulujemy bardzo dobrych wyników i liczymy na kolejne sukcesy w przyszłości!