Olimpijskie spotkanie z uczniami

Dodany: 2018-04-19 10:28:19


Uczestnicty Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu odwiedzili we wtorek 17 kwietnia naszą szkołę.

Tradycyjnie w kwietniu, a więc miesiącu olimpijskim, w Szkole Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach pojawili się polscy olimpijczycy. W tym roku z zaproszenia skorzystali byli uczniowie naszej placówki, którzy w lutym rywalizowali w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Obecni uczniowie mieli dzięki temu możliwość spotkania ze skoczkiem Stefanem Hulą, dwuboistami Szczepanem Kupczakiem i Pawłem Słowiokiem, biegaczem Maciejem Staręgą oraz uprawiającą snowboard Zuzanną Smykałą.

Wszyscy chętnie opowiadali o swoich odczuciach z Igrzysk, Stefana Hulę podopieczni SMS-u pytali m.in. o konkurs indywidualny, w którym bliski był zdobycia medalu, a Macieja Staręgę o porównanie Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu i wcześniejszych w Soczi. Wspólnie olimpijczycy podkreślali, jak ważna dla kariery sportowca jest wytrwałość, cierpliwość i pracowitość w podążaniu za własnymi marzeniami.

Spotkanie z olimpijczykami w siedzibie placówki w Buczkowicach poprowadził znawca polskiego olimpizmu Bogdan Dubiel, przybliżając historię Igrzysk Olimpijskich. Szkolni trenerzy przedstawili z kolei sylwetki olimpijczyków wywodzących się ze szkoły, którymi w Pjongczangu oprócz wymienionych powyżej byli Piotr Żyła, Sylwia Jaśkowiec, Adam Cieślar i Andrzej Nędza-Kubiniec.

Na zakończenie tej części pobytu polskich sportowców dyrektor SMS Szczyrk Jarosław Konior wręczył olimpijczykom statuetki. Do szkolnej biblioteki trafiły z kolei tomy sportowców przekazane przez Bogdana Dubiela. Czasy szkolne z przeszłości olimpijczycy wspominali natomiast na spotkaniu z nauczycielami i trenerami.
 

ZDJĘCIA Z WYDARZENIA

  

Sponsorzy
Partnerzy