Alpejczycy z miejscami na podium

Dodany: 2018-03-13 12:55:34


Znakomite wyniki notowali podczas ostatnich startów alpejczycy SMS Szczyrk w Buczkowicach.

Podczas Mistrzostw Polski dwukrotnie na podium stawał Paweł Pyjas. Nasz uczeń był najlepszy w slalomie, po srebro sięgnął w konkurencji slalomu giganta. Brązowy medal w slalomie wywalczyła natomiast Julia Włodarczyk, która w czołowej „6” czempionatu sklasyfikowana została także w slalomie gigancie i supergigancie.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski w kategorii juniorów, także była dla podopiecznych naszej szkoły bardzo pomyślna. Po dwa złote i srebrne medale zgarnął Paweł Pyjas, trzykrotnie na „pudle” stawała Julia Włodarczyk, w slalomie i slalomie gigancie miejsca odpowiednio 2. i 3. zajął Jan Grodecki, zaś brąz w slalomie osiągnął Alex Chyc. Tuż za podium uplasowała się w różnych konkurencjach Helena Karabanowska, bliscy sukcesu byli ponadto Dawid Kotwica i Przemysław Białobrzycki.

Aż sześć lokat w ścisłej czołówce przypadło alpejczykom SMS Szczyrk w Buczkowicach w Memoriale Czecha w Zakopanem. Z wygranych cieszyli się Helena Karabanowska, Julia Włodarczyk i Jan Grodecki. Norbert Wróbel i Przemysław Białobrzycki zajęli pozycje 2. i 3.

Julia Włodarczyk zwyciężyła poza tym w zawodach na Słowacji w supergigancie. W tej samej części zmagań Norbert Wróbel był 4.

Zawodnikom oraz ich szkoleniowcom – Wojciechowi Szamocie, Leszkowi Bielowi i Markowi Klęczkowi – gratulujemy wypracowania tak wysokiej formy sportowej.

 

Sponsorzy
Partnerzy