Anna Twardosz Mistrzynią Polski w skokach

Dodany: 2018-03-06 17:29:01


Dwie nasze uczennice znalazły się na podium MP w skokach narciarskich.

W sobotę na obiekcie HS-77 w Szczyrku odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich. Konkurs o medale krajowego czempionatu rozegrany został podczas finałowej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Po raz pierwszy w karierze mistrzynią Polski została Anna Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, która oddała skoki na odległość 68 oraz 69 metrów.

– Pierwszy skok trochę mi nie wyszedł, ale odrobiłam wszystko w drugiej serii. Według mnie skok ten był bardzo fajny i teraz muszę szukać tej stabilności w skokach, żeby wszystkie moje próby były dobre – podkreśla świeżo upieczona mistrzyni Polski. – Warunki były dzisiaj trochę loteryjne, jednak mimo to, udało mi się oddać dobre skoki. Jestem bardzo szczęśliwa, bo po raz pierwszy zostałam mistrzynią Polski zimą. Wcześniej raz triumfowałam latem – podsumowuje złota medalistka. 

Tytuł wicemistrzowski wywalczyła Magdalena Pałasz z klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre, która w pierwszej serii uzyskała 64,5 metra, natomiast w finale wylądowała na 69 metrze. Brązowy medal zdobyła Kinga Rajda z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk, która skakała odpowiednio 69 oraz 64 metry. 
 
źródło: PZN
 
 

 

Sponsorzy
Partnerzy