Pierwsza Dama odwiedziła naszą szkołę

Dodany: 2018-02-22 21:06:35


Na treningu i szkolnej lekcji przebywała w czwartek 22 lutego Agata Kornhauser-Duda.

Małżonka Prezydenta RP Andrzeja Dudy szkolną wizytę rozpoczęła nietypowo, bo od spotkania z biegaczami i dwuboistami na trasie biegowej na Białym Krzyżu. Z młodymi zawodnikami rozmawiała tu między innymi o kwestiach związanych z ich treningami, pytając choćby o preferowany styl biegowy.

Następnie Pierwsza Dama gościła w siedzibie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach. Tu, z racji wykształcenia germanistki, uczestniczyła w lekcji języka niemieckiego z uczniami Liceum. W dalszej części pobytu Agaty Kornhauser-Dudy odbyło się spotkanie z pozostałymi uczniami, zakończone wręczeniem Pierwszej Damie koszulki z logo i nazwą szkoły. Tematy pracy pedagogicznej szeroko poruszane były z kolei podczas rozmów z trenerami i nauczycielami naszej placówki. W tej części obecni byli starosta powiatu bielskiego Andrzej Płonka i dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej Tomasz Kowalik. Pierwsza Dama opowiedziała również o wrażeniach z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, gdzie przez kilka dni przebywała, z życzeniami sukcesów i gratulacjami za dotychczasowe osiągnięcia wpisała się do szkolnej księgi.

– To kolejna w ostatnim czasie prestiżowa wizyta dla naszej szkoły, bo w styczniu gościliśmy Prezydenta Andrzeja Dudę – mówi dyrektor SMS Szczyrk Jarosław Konior. – Cieszy, że nasza placówka jest odbierana tak pozytywnie. Dziś uczniowie doczekali się pochwał za wysoki poziom języka niemieckiego – uśmiecha się dyrektor.


ZDJĘCIA Z POBYTU PIERWSZEJ DAMY W SMS SZCZYRK  W BUCZKOWICACH

 

Sponsorzy
Partnerzy