Juniorskie mistrzostwa z naszymi uczniami

Dodany: 2018-01-22 12:49:04


Poznaliśmy kadry narodowe na zbliżające się mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym i alpejskim.

W szwajcarskich miejscowościach Goms i Kandersteg przeprowadzone zostaną w dniach od 27 stycznia do 4 lutego konkurencje w skokach i biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. W 23-osobowej kadrze ogłoszonej przez Polski Związek Narciarski znalazło się sporo naszych obecnych uczniów oraz absolwentów.

W skokach zaprezentują się w komplecie związani z SMS Szczyrk w Buczkowicach Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Bartosz Czyż, Damian Skupień i Kacper Juroszek, wśród juniorek wystartują Kinga Rajda, Anna Twardosz i Kamila Karpiel. Wśród dwuboistów znaleźli się Paweł Twardosz, Piotr Kudzia i Maciej Zborowski. Z kolei w części biegowej szkołę reprezentować będą jej absolwenci – Klaudia Kołodziej i Mateusz Haratyk. Jako pokazowa konkurencja FIS przeprowadzone będą także zawody juniorek w kombinacji norweskiej. Polskę reprezentować będzie nasza uczennica Katarzyna Harsche.

Z kolei w Davos, od 30 stycznia do 8 lutego, odbędzie się czempionat juniorski w narciarstwie alpejskim. Do polskiej reprezentacji nominowany został nasz uczeń Paweł Pyjas.


Foto: PZN

Sponsorzy
Partnerzy