Prezydent Andrzej Duda spotkał się z naszymi uczniami

Dodany: 2018-01-04 15:05:02


Dzień 4 stycznia 2018 roku na stałe zapisze się w historii naszej szkoły.

Po godzinie 12:00 do siedziby Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Szczyrk w Buczkowicach zawitał Prezydent RP Andrzej Duda. Wpierw w jednej ze szkolnych sal doszło do spotkania Prezydenta z nauczycielami i trenerami placówki, następnie na boisku sportowym z uczniami. Tu Prezydent Andrzej Duda życzył młodym zawodnikom wytrwałości w dążeniu do celu, zapewniając jednocześnie, że SMS to dla nich najlepsza droga do osiągania sportowej doskonałości. – Polska powinna mieć swojego reprezentanta w każdej z dyscyplin sportowych, także jeśli chodzi o sporty zimowe, w światowej dwudziestce najlepszych sportowców. Jestem przekonany, że nas na to stać – mówił.

Dodał, iż bardzo ważną rolę odgrywa w sporcie możliwość trenowania w odpowiednich warunkach, wspominając o powstającej obecnie przy szkole hali. – To oczywiście kwestia kolejnych inwestycji w infrastrukturę, to kwestia wspierania, również i finansowego, szkolenia w sportach zimowych. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie to wszystko zrealizować – poprzez działania ministerstwa sportu, ale także poprzez działania polskich firm, które są w stanie być i są już sponsorami polskiego sportu – zaznaczył gość specjalny w naszej szkole.

Prezydent Andrzej Duda, między innymi w towarzystwie dyrektora SMS Szczyrk Jarosława Koniora, starosty bielskiego Andrzeja Płonki, wiceministra sportu Jana Widery, prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera oraz obecnych parlamentarzystów i samorządowców, miał okazję zapoznać się również ze szkolnymi obiektami. Następnie wspólnie z uczniami obejrzał konkurs skoków w ramach Turnieju Czterech Skoczni, kibicując m.in. byłym uczniom SMS-u Piotrowi Żyle, Jakubowi Wolnemu i Stefanowi Huli oraz obecnemu podopiecznemu placówki Tomaszowi Pilchowi.

Poniżej zdjęcia z prezydenckiej wizyty w SMS Szczyrk w Buczkowicach.
 

ZDJĘCIA
 

Sponsorzy
Partnerzy