Znakomita inauguracja biegowa

Dodany: 2017-12-11 22:07:11

Uczniowie naszej szkoły odnotowali wartościowe wyniki w pierwszych tej zimy zawodach biegowych.

Inauguracją sezonu 2017/2018 w biegach narciarskich w Polsce były zawody w Ptaszkowej, jakie przeprowadzono w miniony weekend. Podopieczni SMS Szczyrk w Buczkowicach osiągnęli kilka godnych wspomnienia wyników w swoich kategoriach.

W rywalizacji juniorów A miejsce 2. w sprincie zajął Krzysztof Puda, w tej samej konkurencji nie miała sobie równych Klaudia Pytel. Z kolei wśród juniorów B nasi reprezentanci – kolejno Michał Boreczek, Grzegorz Zawada i Mateusz Posiadała – zajęli lokaty 2., 3. i 4. Na najniższym stopniu „pudła” wśród juniorów C stanął natomiast Artur Bożek. Całe podium szkolne okazało się w biegu juniorek B, medale wywalczyły Kamila Borkowska, Luiza Motyka i Marcelina Wojtyła. Brąz przypadł zaś Ewie Gazur w gronie juniorek C.

Nazajutrz, w biegach techniką łyżwową, również nasi uczniowie nie zawiedli. Puda i Boreczek sklasyfikowani zostali na 2. miejscach, Pytel ponownie triumfowała, Bożek oraz Gazur byli 3., a kwartet juniorek B – Wojtyła, Justyna Stefaniuk, Motyka oraz Magdalena Kobielusz – finiszował na pozycjach 1-4.