Szkolny Dzień Profilaktyki

Dodany: 2017-11-18 10:26:43


Hasło „Twoje życie w Twoich rękach” towarzyszyło wydarzeniu w SMS Szczyrk.

Szkolny Dzień Profilaktyki w środę 15 listopada rozpoczęła minuta ciszy w związku ze śmiercią Leszka Krzeszowiaka, Dyrektora Wydziału Sędziowskiego i Narciarstwa Powszechnego w Polskim Związku Narciarskim, człowieka z wielkim sercem, niesamowitym poczuciem humoru, wielkiego kibica sportowego do końca życia oddanego narciarstwu.

W ramach programu wydarzenia zostały zorganizowane prelekcje dla uczniów  przeprowadzone przez dr Dariusza Błachnio z Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA, w zakresie zwalczania dopingu w sporcie oraz przez panią kpt. Irenę Ruchałę, funkcjonariusza Straży Granicznej, dotycząca handlu ludźmi.

Kolejnym działaniem był udział uczniów w warsztatach profilaktycznych – „Twoja i moja prawda o narkotykach i uzależnieniu”, przeprowadzonych przez terapeutę Wojciecha Piszczka z Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień „Nadzieja”. Na zakończenie dnia uczniowie naszego Gimnazjum i Liceum przygotowali program artystyczny „Na zakręcie”, w którym pokazali, że posiadają zdolności aktorskie. Zaprezentowany spektakl profilaktyczny wniósł wiele refleksji, humoru oraz cieszył się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem. Uczniowie nagrodzeni zostali gromkimi brawami. W ramach promocji zdrowego odżywiania się uczniowie, zaproszeni goście i nauczyciele mieli możliwość spożycia zdrowych przekąsek, kolorowych kanapek, które wzbudziły ogromną radość wśród uczniów.

Drodzy Uczniowie! Abyście zawsze wybierali bezpieczną drogę, bez przemocy, agresji i wszelkich używek oraz  podążali „własną drogą, bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć”.


 

Sponsorzy
Partnerzy