Medale w Szczyrku

Dodany: 2017-10-16 11:00:18


Uczniowie i absolwenci naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się w zawodach w Szczyrku.

Na podium rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej znaleźli się absolwenci SMS Szczyrk – począwszy od medalu złotego dla Pawła Słowioka, poprzez srebro Adama Cieślara i brąz Szczepana Kupczaka. W czołowej „10” sklasyfikowani zostali także dwaj obecni uczniowie naszej placówki. 6. miejsce zajął Piotr Kudzia, a 9. Kacper Konior.

W Szczyrku odbyły się również zawody w skokach narciarskich. Wśród kobiet złoty medal Mistrzostw Polski wywalczyła Kamila Karpiel, wyprzedzając nieznacznie drugą z naszych podopiecznych Kingę Rajdę. Za podium – na 5. pozycji sklasyfikowana została – Anna Twardosz.

Wartościowych wyników naszych uczniów nie zabrakło również w zmaganiach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Na podium w gronie juniorów C załapał się Jan Habdas, wyprzedzając Arkadiusza Jojkę. Juniorzy B z SMS Szczyrk w Buczkowicach zdominowali za to rywalizację w swojej kategorii. Kolejno na czołowych miejscach znaleźli się: Tomasz Pilch, Kacper Juroszek, Szymon Pawłowski, Piotr Kudzia i Karol Niemczyk. Najlepszymi juniorami A zostali Paweł Wąsek i Bartłomiej Czyż, a tuż za podium finiszował Paweł Twardosz.

Sponsorzy
Partnerzy