„Nasi” w kadrach narodowych

Dodany: 2020-05-04 09:51:29


Zawodnicy związani obecnie i przed laty z SMS Szczyrk znaleźli się w kadrach na nowy sezon.

W kadrze skoczków narciarskich postawiono na szereg absolwentów SMS Szczyrk w Buczkowicach. Do głównej reprezentacji trafili: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Stefan Hula, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch i Kacper Juroszek. W ekipie młodzieżowej znalazł się z kolei Szymon Jojko. Na uwagę zasługuje ponadto obecność w niej obecnych uczniów SMS – Arkadiusza Jojko i Jana Habdasa. W gronie rezerwowych są za to podopieczni naszej placówki Karol Niemczyk i Wiktor Fickowski oraz jej byli uczniowie – Jakub Harat i Jarosław Krzak.

Niemal w całości „naszą” jest kadra żeńska w skokach narciarskich z uczennicą Wiktorią Przybyłą na czele. Wśród rezerwowych są inne podopieczne SMS Szczyrk – Sara Tajner i Wiktoria Polanowska. Ekipę pod wodzą trenera Łukasza Kruczka uzupełniają absolwentki – Kinga Rajda, Kamila Karpiel, Anna Twardosz, Joanna Szwab i Nicole Konderla.

W biało-czerwonej reprezentacji w kombinacji norweskiej umieszczony został uczęszczający przed laty do naszej szkoły Szczepan Kupczak. Pozostali „nasi” w kadrze to: Piotr Kudzia (absolwent) oraz Bartłomiej Klimowski i Adam Skupień (uczniowie).

Na nadchodzący sezon w głównej kadrze w biegach narciarskich znalazła się podopieczna szkoły z Buczkowic Karolina Kukuczka oraz jej absolwenci Maciej Staręga i Mateusz Haratyk. Do „młodzieżówek” trafili także związani z SMS – Magdalena Kobielusz, Ewelina Kołodziej, Laura Legierska i Artur Bożek.

Absolwentami naszej placówki w gronie reprezentacyjnym w narciarstwie alpejskim są: Zuzanna Czapska oraz Piotr Habdas. Do ekipy młodzieżowej nominowani zostali: Jan Grodecki, Przemysław Białobrzycki i Paweł Pyjas (w komplecie absolwenci SMS), a także aktualny wciąż uczeń Bartłomiej Sanetra.

Sponsorzy
Partnerzy