Trwa okres naborowy

Dodany: 2020-04-21 11:21:36


Nabór do SMS Szczyrk w Buczkowicach na rok szkolny 2020/2021...

Nasza placówka, dla której organem prowadzącym jest Powiat Bielski, proces naborowy realizuje nie tylko pod kątem klas licealnych ze szczególnym uwzględnieniem pierwszej, ale również szkoły podstawowej. Obecność w Szkole Mistrzostwa Sportowego już w klasach 6-8 gwarantuje odpowiednie wydłużenie szkolenia, by rozwijać swoje sportowe umiejętności.

Szkoła niezmiennie w roku szkolnym 2020/2021 realizować będzie treningowe założenia z uwzględnieniem kilku dyscyplin zimowych – skoków narciarskich, kombinacji norweskiej, biegów narciarskich, narciarstwa alpejskiego oraz snowboardu. – Kolejnemu naborowi, który co oczywiste z powodu zaistniałej sytuacji będzie w tym roku nieco wydłużony, przyświeca hasło „Szkolimy Mistrzów”. I nie są to puste słowa, bo na przestrzeni lat doczekaliśmy się sportowców, którzy swoją obecność zaznaczają w ścisłej krajowej czołówce, a niekiedy i w skali międzynarodowej – mówi Jarosław Konior, dyrektor SMS Szczyrk.

Placówka sportów zimowych może pochwalić się doskonałymi warunkami infrastrukturalnymi. Te wydatnie poprawiły się wraz z otwarciem w ubiegłym roku całkowicie nowej wielofunkcyjnej hali sportowej wraz z pełnym zapleczem, siłownią czy odnową biologiczną. Niewątpliwym atutem jest wszechstronna i nowoczesna baza edukacyjna, jak również możliwość zakwaterowania uczniów – zarówno w internacie w Buczkowicach oraz Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Hondrasik” w Szczyrku. Podopieczni uczestniczą ponadto w realizacji projektów unijnych, obejmujących m.in. obozy, szkolenia i doposażenie w sprzęt.


MATERIAŁ FILMOWY Z SMS SZCZYRK

 

Sponsorzy
Partnerzy