Podsumowanie sezonu zimowego

Dodany: 2019-04-16 17:33:25

To były bardzo udane miesiące dla uczennic i uczniów SMS Szczyrk w Buczkowicach, startujących w poszczególnych dyscyplinach.

BIEGI NARCIARSKIE

Na Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się w 2 turach, I część na Kubalonce, a II część w Jakuszycach, nasze uczennice i uczniowie zdobyli następujące miejsca:
- srebrny medal na 10 km wywalczyła Kobielusz Magdalena, a w pierwszej dziesiątce znalazły  się jeszcze 3 uczennice: 4 (Wojtyła M.), 6 (Kukuczka K.), 7 (Kołodziej E.), natomiast na 15 km mężczyzn: 7 (Boreczek M.), a 11 (Wojtyła W.)
- srebrny i brązowy medal w Team Sprintach
- srebrny medal w biegu sztafetowym (3 uczennice + absolwentka)

Na Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu długim na 15 km w Jakuszycach uczennice szkoły wywalczyły:
- srebrny i brązowy medal

Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2019 w Zakopanem nasi uczniowie i uczennice zdobyli:
- 24 medale: 5 złotych, 9 srebrnych i 10 brązowych, w tym mieliśmy 8 multimedalistów (od 2 do nawet 4 medali).

Nasi uczniowie udanie startowali także w zawodach międzynarodowych FIS zajmując wiele miejsc w 10-tce w kategorii Open i Junior, a Kobielusz Magda w kategorii Juniorka na zawodach w Saariselka (FIN) i Santa Caterina (ITA) zajęła dwukrotnie 3 m-ce oraz 3 m-ce w Slavic Cup FIS kat. Open Wisła/Kubalonka. Wszystko to należy uznać za dobre, a nawet bardzo dobre wyniki, gdyż wszyscy uczniowie i uczennice to juniorzy młodsi lub starsi (17-19 latkowie), dobrze rokujący na przyszłość.

2 naszych uczniów reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Lahti  (Kobielusz M. i Boreczek M.) plasując się w połowie stawki na  85-100 startujących. Kolejne 2 uczennice reprezentowały nasz kraj na  Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Sarajewie zajmując odpowiednio 23  i 24 m-ce Kołodziej E. oraz  29 m-ce Kukuczka K. w stawce 80 zawodniczek.

W ubiegłym sezonie 4 uczniów zostało powołanych do Kadr Szkoleniowych PZN (1 os. w Kadrze Narodowej Kobiet i 3 os. w Kadrze Młodzieżowej PZN). W tym roku po udanym sezonie kolejnych 6 osób ma dołączyć do kadr szkoleniowych PZN, w tym 2 uczennice do Kadry Narodowej Kobiet.

KONKURENCJE ALPEJSKIE

OOM Małopolska 2019

Sanetra Bartłomiej                    srebrny medal SG  7AC,5GS,4SL m-ce

Białobrzycki Przemysław          srebrny SL, 2x brązowy SG i AC medal i 6 m-ce GS

Karabanowska Helena               6 m-ce SL

Blanc Leon                               złoty medal GS i 5 m-ce AC

Łukaszyk Bruno                        srebrny AC i brązowy SL medal, 5 m-ce SG

Wróbel Norbert                          srebrny medal GS

Włodarczyk Julia                       2x srebrny SL i AC,  brązowy SG medal i 4 m-ce GS