Uczniów medalowe żniwo

Dodany: 2019-03-02 08:06:34


Skoczkowie i dwuboiści także mieli powody do radości podczas niedawnej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych.

Po sukcesach biegaczy i alpejczyków uczęszczających do SMS Szczyrk w Buczkowicach także inni zawodnicy trenujący na co dzień w naszej placówce osiągnęli godne wspomnienia wyniki.

W rywalizacji skoczków w kategorii junior A na podium, a konkretnie jego najniższy stopień, załapał się Piotr Kudzia. Z kolei wśród juniorów B – i to zarówno na obiekcie HS-94, jak i Wielkiej Krokwi HS-140 w Zakopanem – równych sobie nie miał Kacper Juroszek. Dobry start, okraszony zdobyciem brązowych krążków, zanotowała drużyna LKS Klimczok Bystra z Kudzią i innym uczniem SMS Szczyrk Szymonem Pawłowskim w składzie, a także absolwentem Kacprem Koniorem.

Zawody w kombinacji norweskiej dobrze wspominał będzie junior B Adam Skupień, który zajął 3. miejsce, minimalnie dystansując w batalii o medal szkolnego kolegę Bartłomieja Klimowskiego. W drużynowym sprincie dwuboistów po srebro sięgnęli Kudzia z Koniorem, a brąz w gronie juniorów B zdobyli w duecie Patryk Pulkowski i Klimowski.

Sponsorzy
Partnerzy