OOM w biegach z medalami

Dodany: 2019-02-22 08:15:38

Uczniowie naszej szkoły sięgnęli po medale XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Rywalizację w sprintach na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem podopieczni SMS Szczyrk w Buczkowicach w znacznej mierze zdominowali.

W kategorii junior A miejsce 3. przypadło Maciejowi Zdziechowskiemu, który nieznacznie wyprzedził 4. w klasyfikacji Michała Boreczka.

Wśród juniorek A po medale koloru srebrnego i brązowego sięgnęły Marcelina Wojtyła i Justyna Stefaniuk, zaś 4. lokata przypadła Magdalenie Kobielusz.

Na najniższym stopniu "pudła" w gronie junior B stanął z kolei Grzegorz Zawada.

Ewelina Kołodziej nie miała sobie równych w zawodach juniorek B, blisko zgarnięcia krążka była 4. ostatecznie Julia Demkowska.

W biegach łączonych sukcesów także nie zabrakło. Michał Boreczek był 2., a Maciej Zdziechowski 3. Całe podium juniorek A zajęły w kolejności Magdalena Kobielusz, Justyna Stefaniuk i Marcelina Wojtyła.

Kolejny brąz w biegu indywidualnym na 7,5 km zdobył Grzegorz Zawada, a w juniorkach B na dystansie 5 km podium w całości zajęły uczennice SMS Szczyrk, a więc Ewelina Kołodziej, Karolina Kukuczka i Julia Demkowska.